yandex izleme resmi
0
Anasayfa » Haberler » Bağ-Kur affı son dakika- Bağ-Kur affı torba yasa 18/02/2014

Bağ-Kur affı son dakika- Bağ-Kur affı torba yasa 18/02/2014

Bağ-Kur affı son dakika- Bağ-Kur affı torba yasa 18/02/2014
Bağ-Kur affı son dakika- Bağ-Kur affı torba yasa 18/02/2014. Bağ-Kur affı son durumlar neler? Bağ-Kur affının detayları. Bağ-Kur affı torba yasayla gelecek mi? Bağ-Kur prim affı gelecek mi?
editor@internethaber.com Haberleri
Eklenme Tarihi: 18-02-2014 10:12:00 | Güncelleme: 26-11-2015 19:33:05

MEMURLAR- Bağ-Kur affı son dakika- Bağ-Kur affı torba yasa 18/02/2014. Bağ-Kur affı son durumlar neler? Bağ-Kur affının detayları. Bağ-Kur affı torba yasayla gelecek mi? Bağ-Kur prim affı gelecek mi?

Bağ-Kur'lular ile ilgili tüm haberler BURADA!

MEMURLAR- Bağ-kur borcu nedeniyle sağlık hizmetinden yararlanamayanların yüzü gülecek. Yakında Meclis'e gelmesi beklenen torba yasa tasarısından, borçlu Bağ-Kur'luya sağlık müjdesi çıkacak.

Çok sayıda esnaf, Bağ-Kur borcu olduğu için sağlık hizmetlerinden yararlanamıyor. Kendileri gibi aileleri de bu haktan mahrum kalıyor. Edinilen bilgiye göre; bu soruna çözüm için düğmeye basıldı. Torba yasa tasarısında bu konuda bir düzenlemenin yer aldığı belirtiliyor. Halen 60 gün Bağ-Kur prim borcu olanlar sağlık hizmeti alamıyor. Söz konusu düzenlemenin esnekleştirilmesi ve borçlu olanların sağlık hizmeti alabilmesi gündemde.

Milyonlarca çalışan bu tasarıya kilitlendi! HABERİ İÇİN TIKLAYINYAŞI BEKLEYENE KOLAYLIK

Torba yasa tasarısında bir sağlık düzenlemesinin de prim gününü doldurmuş, emeklilik için yaşı bekleyenler için olacağı ifade ediliyor. Buna göre; sağlık hizmetinden faydalanamayan yaşı bekleyenler, şu an için en düşük sağlık primi olan aylık 42 lira ödeyerek, bundan yararlanma hakkını kazanacak. Gelir testine giren ve düşük gelirli olduğunu belgeyenlerin primlerini ise devlet üstlenecek. Torba tasarıda ayrıca, Genel Sağlık Sigortası borcu olanlara yönelik düzenlemenin de bulunduğu belirtiliyor.

BAĞ-KUR'LU MAĞDUR OLDU

Milyonlarca Bağ-Kur'lu vatandaş borcu sebebiyle sağlık hizmetlerinden yararlanamıyor. Üstelik almadığı bir hizmetin primini de daha sonra faiziyle ödemek zorunda kalıyor. Bağ-Kur borçlarına yapılacak yapılandırmada da ilk taksit ödenince hastane hizmeti alınabilecek.