yandex izleme resmi
2
Anasayfa » » Astsubay olmanın şartları nelerdir?

Astsubay olmanın şartları nelerdir?

Astsubay olmanın şartları nelerdir?
2013 yılında astsubay olmak isteyen bayanlarda aranan şartlar nedir? Kimler astsubay olabilir? İşte bayan astsubay olmak isteyenler için kılavuz...
editor@internethaber.com Haberleri
Eklenme Tarihi: 15-01-2013 12:19:00 | Güncelleme: 02-12-2015 01:25:41

Astsubay olmak isteyen bayanlar nasıl bir yol izlemeli, bayan astsubay başvuruları ne zaman başlayacak,astsubay başvuru formu ne zaman yayınlanacak?

İsmet Yılmaz, astsubaylara görev tazminatı verileceğini, lojman tahsis edilmeyen astsubaylara 400 TL ödeneceğini belirtirken, kurum içi iletişimin artırılması amacıyla “Genelkurmay Astsubaylığı” ve “Kuvvet astsubaylığı” adı altında bir kurum ihdas ettiklerini ifade etti.

 BAYAN ASTSUBAY BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

ASTSUBAYLARA GÖREV TAZMİNATI DA VERİLECEK

CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli’nin astsubayların özlük haklarına ilişkin soru önergesini yanıtlayan Yılmaz, emekli astsubayların maaşlarında da 100’er lira iyileştirme yapılmasının planlandığını belirtti.

Yılmaz, 2003 ve öncesi göreve başlamış olan astsubayların bir üst dereceye intibak işlemlerinin yapılması için hazırlanan tasarı taslağına ilişkin yasal düzenleme çalışmalarına devam edildiğini de kaydetti. Yılmaz ayrıca “Mevcut kadro görevleri ve bu görevlerin gerektirdiği eğitim ihtiyaçları doğrultusunda astsubaylara kuvvet nam ve hesabına lisans tamamlama imkanı verilmesi çalışmalarına devam edilmektedir” dedi.

YORUM YAZIN Astsubay olmanın şartları nelerdir? Haberine yorum yapın
Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve Soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 2 YORUM
  • #
    adsız2013-02-27 12:27:58benim annemin soyadı karayılan babamın ki demirtaş yani anlayacağınız basında çok konuşulan soy isimleri bunlar beim astsubay olmama engell niteliği taşır mı tamamen tesadüf eseri böyle
  • #
    sema gök2013-06-19 23:53:18bir yaş sınırlaması var mı? en son kaç yaşına kadar girme olanağı var?