eposta yazdır zoom+ zoom-

Asker ailelerine ilk maaş bu ay verilecek!

Asker ailelerine ilk maaş bu ay verilecek!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, eşi veya oğlu askerde olan muhtaç ailelere maaş müjdesi bu ay gerçekleşiyor. Askerlik belgesi ile sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına müracaat eden aileler iki ayda bir 500 TL yardım alacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-07-2013 08:47 - Güncelleme: 08-01-2016 10:36

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürüttüğü projeye 35 bin başvuru yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın oğlu veya eşi askerde olan ihtiyaç sahibi ailelere yardım amacıyla başlattığı ‘Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı’na 35 bin aile başvuru yaptı. Bakanlık başvurularla ilgili değerlendirmeyi tamamlayarak bu ayın ikinci yarısından itibaren ihtiyaç sahibi ailelere maaş bağlayacak. Başvurusu kabul edilen aileler gönderilen PTT Kart ile 2 ayda bir 500 TL yardım alacak.

Zaman Gazetesi'nin haberine göre; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz nisan ayında oğlu askerde olan ihtiyaç sahibi ailelere maaş bağlanacağı müjdesini vermişti. Erdoğan, “Evladı askerde olan ve ihtiyacı olan ailelere ayda 250 lira yardımda bulunacağız. Annesinin hesabına veya evliyse eşinin hesabına bu para yatırılacak.” demişti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarının ardından ‘Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı’nı hayata geçirdi. Bakanlık, evi geçindiren kişi askere gittiğinde ailesine destek vermek için çalışmalara başladı. Proje kapsamında oğlu ya da eşi vatani görevini yaparken muhtaç duruma düşen ailelere maaş bağlanacak. Projeden yararlanmak isteyen ailelerin, il ve ilçelerde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurması gerekiyor. Vakıf mütevelli heyeti başvuruda bulunan ailenin önce durumunu inceliyor. Silah altındaki er ve erbaş evli ve eşinin sosyal güvencesi yoksa, muhtaçlık kararı alınmışsa bu maaştan yararlanabiliyor. Kişi bekâr ise anne ve babasının sosyal güvencesine bakılıyor. Yapılan incelemelerde muhtaçlık kararı verilenlere maaş bağlanıyor.

Projenin hayata geçtiği 1,5 aylık süre içerisinde 35 bin başvuru yapıldı. Bakanlığın planlamasına göre temmuz ayının ikinci yarısına kadar başvuranların değerlendirilmesi tamamlanarak hesaplarına paraları yatırılacak. Yardımdan yararlanmak isteyenlerin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına nüfus cüzdanı sureti ve askerlik belgesi ile birlikte dilekçe vermesi yeterli. Askerdeki kişi evliyse resmi nikâhlı eşinin, evli değilse anne veya babasının başvurusu dikkate alınıyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Asker ailelerine ilk maaş bu ay verilecek! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • çiğdem aksal 06 Eylül 2013 12:11 oğlum askerden gelecek hala para verecekler nezam verilecek bizide düşünün

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro