eposta yazdır zoom+ zoom-

AÖF sonuçları öğrenci girişi sınav sorgulama paneli

AÖF sonuçları öğrenci girişi sınav sorgulama paneli

AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı başında bekleyen binlerce öğrenci gözünü AÖf sonuçlarının açıklanacağı 12 Şubat cuma gününe dikti. AÖF sınav sonuçları anadolu.edu.tr'den açıklanır açıklanmaz memurhaber.com'da olacak.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 08-02-2016 11:30 - Güncelleme: 08-02-2016 11:30

'AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor' sorusu binlerce öğrencinin en çok merak ettiği konu... AÖF sonuçlarının açıklanması için beklenen tarih 12 Şubat cuma... Peki AOF sinav sonuclari sorgulama ekranında hangi noktalara dikkat etmek gerekir? İşte cevabı...

AÖF sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar öncelikle anadolu.edu.tr adresine girerek sonuclari online olarak sorgulayacak. Sınav sonuç ekranını görmek için sisteme TC ve TCKN şidresi ile giriş yapacak. AÖF sonuçları öğrencilerin adresine yollanmayacak. Sınav sonuçları sadece online olarak öğrenilecek.

AÖF SINAV SONUÇLARI 12 ŞUBAT CUMA GÜNÜ BEKLENİYOR

Daha önceki sınav sonuçlarını 3 hafta içinde açıklayan anadolu.edu.tr'nin. 23-24 Ocak AÖF sınav sonuçları 12 Şubat cuma günü saat 16.00'a kadar açıklaması bekleniyor. 

AÖF sınav soru ve cevapları açıklandı mı sorusunun yanıtı beklenirken AÖF sınavında hatalı soru krizi yaşandı. AÖF sınavı Diplomasi Tarihi dersindeki soru iki kez sorulduğu için hatalı çıktı. Peki bu durum AÖF sınavını iptal ettirecek mi bilinmez ama AÖF sonuçlarının tahminden biraz daha geç açıklanması söz konusu.

AÖF sınavı 23 Ocak Cumartesi ve 24 Ocak Pazar günleri olmak üzere gerçekleştirildi. Açıktan üniversite okuyan vatandaşların tercih edecek olduğu bu üniversite okumak için vatandaşlara kapılarını ardına kadar açmıştır. Çünkü ülkemizde açıktan üniversite okuyan birey sayısı oldukça fazladır. Üstelik bu sayı da her geçen gün düzenli olarak artmaktadır. Vatandaşlar olarak bizler eğitim öğretim hayatına devam etmek isteriz. Herhangi bir nedenden dolayı bizler eğitim hayatına devam etmekte güçlük çeksek de bizler eğitim öğretim hayatımıza bir şekilde devam etmenin yollarını deneriz. Artık lisenin bile zorunlu hale geldiği ülkemizde her vatandaş kendini geliştirmeye ilerletmeye mecburdur. Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

AÖF SINAVINDA HATALI SORU KRİZİ SONUÇLARI GECİKTİRDİ!

Açık öğretim fakültesi sınavında her öğrenci katılımını sağlayabilir. Açık Öğretim Fakültesi 2015 – 2016 güz dönemi final sınavı yapılmıştır.  Açık öğretim fakültesinde eğitim gören öğrencilerin sınavları iki oturum şeklinde yapılmaktadır. Ne kadar başarılı olduklarını öğrenmek için öğrenciler girmiş oldukları bu sınavlardan kaçar puan aldıklarını merak ederler. Anadolu Üniversitesi kapsamında yapılan bu sınava lise diploması olan her birey katılımda bulunabilir. Final sınavından bulunan öğrencilerin artık tek merak ettikleri şey sınavlarla ilgili detaylı bilgidir. Vatandaşlar sınav başvurusunda bulunup sınava nerede gireceklerini belirlendikten sonra sınav tarihinde salonlarda bulunurlar. Sonrasında sizler bu zorlu maratondan alnınızın teriyle atlattınız.
 
Hazırlanan bu soruların cevaplarına gözler çevrildi artık odak noktası bu alana çevrilmiştir. Eski dönemlerde olduğu gibi artık bizlerin sınavlara girmeleri ve de sonuçları beklemesi bu kadar zaman almaz. Çünkü günümüzde ilerleyen teknolojik gelişmeler sayesinde sizler çok daha kısa bir zaman dilimi içerisinde sınavın sonuçlarına ulaşabilirsiniz.DİKKAT! AÖF SONUÇLARI EVE GELMEYECEK!

AÖF sınav sonuçları adayların adresine posta ile gönderilmeyecek sonuçlar anadolu.edu.te adresinden online olarak sorgulanacak.
AÖF sınav sonuçları açıklanıyor gözler anadolu.edu.tr'de. Ülkemizde Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinin açık öğretim fakülteleri bulunur. Bu üniversitelerde her bölüm olmaz. Ancak pek çok açıktan öğreniminizi gerçekleştirebileceğiniz bölümler yine bu fakültelerde yer alır. Lisans eğitimi alamayan belli nedenlerle üniversiteye gidemeyen ya da vatandaşların ikinci bir bölüm okuma istekleri doğrultusunda gibi nedenlerle bu bölümler tercih edilir. Oldukça fazla bireyin başvuru da bulunduğu bu sınav geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirildi. 23 Ocak Cumartesi ve 24 Ocak Pazar günlerinde yapıldı. Adaylar öğrenci giriş belgeleri ve nüfus cüzdanları ile bu sınava girişlerini yaptılar. Ardından da bu zorlu maraton sona ermiş adaylar derin bir nefes almıştır. Artık adayları ter döktüren günler sona ermiştir.

2016 güz dönemi içerisinde üniversitelerde iki kez yapılan vize ve final sınavları aynı şekilde açık öğretim fakülteleri için de geçerlidir. Ocak ayı içinde de yapılan bu sınavın soruları ve cevapları bu hafta içerisinde internet aracılığı ile vatandaşların ellerine ulaştır. Artık yaşadığımız dönemin getirdiği yenilikler bizlerin meraklarını bir nebze de olsa azaltmayı başarmıştır. Çünkü ülkemizde gerçekleşen ilerleme eğitim alanı olmak üzere her türlü alanda kendini belli etmektedir. Bu ilerleyiş de bizlerin işine yaramaktadır. Ülkemiz sınırları içinde gerçekleştirilen bu yenilikler hiçbir zaman son bulmamış sürekli olarak devam etmektedir. Açık Öğretim Fakültesi sınavının sonuçlarının da en kısa zaman dilimi içinde açıklanması beklenmektedir. Çünkü gelişen teknolojik gelişmeler gerçekleşen sınavların daha hızlı okunmasını ve sonuçlarının çok daha kısa sürede belli olacağını da doğurmuştur. Sınavın yapıldığı tarihten iki hafta sonra sonuçların açıklanacağı ilgili kurumlar tarafından açıklanmıştır.

Sınav sonuçları açıklandığında sizler internet teknolojisini kullanarak sizler kolay bir şekilde sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınava başvuru yaparken oluşturulmuş olan öğrenci giriş numaranız ile sizler sonucunuzu öğrenebilirsiniz. İnternet sistemini kullanarak sizler pratik ve kolay bir şekilde sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Öğrenci giriş numaranız ve T.C. kimlik numaranız ile Açık Öğretim Fakültesi Sonuç Açıklama Sistemine girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Artık akıllı cep telefonlarınızdan da internete bağlanabildiğiniz için evde, işte, yolda, bahçede aklınıza gelebilecek olan her türlü yerde internete bağlanabilirsiniz. Böylece sonuçlar açıkladığında sonucunuzu kolay bir şekilde dijital platform üzerinden öğrenebilirsiniz. 

AÖF SINIF GEÇME SİSTEMİ NASIL İŞLEMEKTEDİR?

Fakülte tarafından öğrencilere bir yarı yılda 30 krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması yapılır.
Öğrenciler fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 krediyi geçmeyecek şekilde üst yarı yıldan ders seçebilir.

Lisansta birinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 5. ve 7. yarı yıllardan,
İkinci yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 6. ve 8. yarı yıllardan ders alamaz.
Üçüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 7. yarı yıldan,
Dördüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler ise 8. yarı yıldan ders alamaz.

Açıköğretim,İktisat,İşletme İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihi: 22 Şubat 2016 Pazartesi - 04 Mart 2016 Cuma

Açıköğretim,İktisat,İşletme Mazeretli Kayıt Tarihi: 04 Mart 2016 Cuma

Geçilemeyen dersler ne olacak?

AÖF yeni ders sisteminde seni 2 döneme ayrılıyor. 1. dönemde alınan ancak kalınan bir ders gelecek sene 1. dönem içerisinde, 2. dönemde alınan ancak kalınan ders yine gelecek yıl 2. dönem içerisinde alınabilecektir.

Yeni sistem ile geçtiğimiz senelerde 1 Vize + 1 Final olarak yapılan sınavlar artık her dönemde 1 Vize + 1 Final olarak yapılıyor. Bu durum da senede 2 kere Vize + 2 Kere final sınavına giriliyor. Bu vize ve finaller geçmişteki gibi vize %30 ve Final %70 olacak şekilde değerlendirmeye alınarak ortalama hesaplanıyor. Not Harfsel Olarak sisteme giriliyor.

GÜZ DÖNEMİ BAHAR DÖNEMİ

1. Yıl 1. yarı yıl (dönem) 2. yarı yıl (dönem)
2. Yıl 3. yarı yıl (dönem) 4. yarı yıl (dönem)
3. Yıl 5. yarı yıl (dönem) 6. yarı yıl (dönem)
4. Yıl 7. yarı yıl (dönem) 8. yarı yıl (dönem)

Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2,00 ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır.

Genel Not Ortalaması: Genel not ortalaması bütün dönemlerde aldığımız derslerin toplam not değerleri ile toplam kredilerine bölünmesi ile bulunur.

Ders Geçme: Dersi geçmek için o dersin harf notuna bakılır. Eğer CC ve üzeri ise o dersi koşulsuz şartsız geçmişsiniz demektir.

Dersten Kalma: Dersten kalmak için o dersin harf notuna bakılır. Eğer FF ise o dersten direk kalmışsınız demektir ve sonraki yıl bu dersi almanız gerekmektedir.

Şartlı / Koşullu Geçme: Dersinizin harf notu CD DC yada DD ise bu derslerden koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Bu şekilde geçmenin koşulu ise bir sonraki dönem Genel Not Ortalamanızı 2.0′ın üzerinde getirmeniz gerekmektedir. Yani Genel not ortalamanız 2.00 ise bu dersi/dersleri geçmiş, 2.00 ve altında gelir ise bu dersten/derslerden kalmışsınız demektir.

Akademik Yetersizlik Uyarısı Ve Ders Tekrarı: Güz dönemi veya akademik yıl sonunda 2.00 GNO sağlayamayan öğrenciye “Akademik Yetersizlik Uyarısı" yapılır. “Akademik Yetersizlik Uyarısı" alan öğrencinin, bir sonraki dönem sonundaki GNO'nın en az 2.00 olması gerekir.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN AÖF sonuçları öğrenci girişi sınav sorgulama paneli haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2020 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro