eposta yazdır zoom+ zoom-

AÖF öğrencilerinin sınav sonucu heyecanı

AÖF öğrencilerinin sınav sonucu heyecanı

AÖF sınav sonuçlarını bekleyen AÖF öğrencileri AÖF'nin resmi sitesinden yapılan duyuru ile heyecanladı. Ancak yapılan duyuyu AÖF sınav sonuçları değil kayıt işlemi ile ilgili bir duyuruydu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-05-2013 12:20 - Güncelleme: 05-01-2016 12:50

AÖF sınav sonuçlarını bekleyen AÖF öğrencilerini heyecanlandıran duyuru AÖF Açıköğretim Fakültesi “Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı” Önlisans Programı öğrencileri için yapılmıştı.  AÖF Açıköğretim Fakültesi “Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı” Önlisans Programı öğrencileri laboratuvar derslerine kayıt işlemini 06-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında “http://ogrenci.anadolu.edu.tr” adresinden TC. Kimlik No ve Şifresiyle giriş yaparak “Laboratuvar Derslerine Kayıt” linkinden gerçekleştireceklerdir. 3-8 Haziran 2013 tarihleri arasında öğrencilerin sisteme tekrar giriş yaparak laboratuvar derslerine katılmak istedikleri haftayı seçmeleri gerekmektedir.

1. Yaz dönemi programında “Atölye çalışması I”, “Atölye Çalışması II” ve “Devre Analizi Laboratuvarı” olmak üzere üç laboratuvar dersi mevcuttur. Söz konusu yaz dönemi laboratuvar dersleri sadece 2012-2013 akademik yılında programa kayıt yaptıran öğrenciler için zorunludur. Bu dönemden önce programa kayıt yaptıran öğrenciler yaz dönemi laboratuvar derslerine katılmayacaktır.

2. Açıköğretim Fakültesi Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Önlisans Programındaki laboratuvar derslerini almak zorunludur. Bu dersleri alıp başarısız olan öğrenciler mezun olamazlar.

3. Söz konusu programda laboratuvar dersleri için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

4. Bir öğrenci yaz döneminde yapılacak laboratuvar derslerine kayıt yaptırdığında üç laboratuvar dersine de aynı anda kayıt yaptırmış sayılacaktır.

5. Laboratuvar derslerine % 70 devam zorunluluğu vardır.

6. Laboratuvar derslerinden başarılı olmak için %70 devam zorunluluğu koşulu ile her bir laboratuvar dersinde yer alan toplam 8 deneyden en az 6 deney yapmış ve bu deneylerin raporlarından 100 üzerinden en az toplam 60 puan almış olmak gerekir. Bu koşulları sağlayan öğrenci sözkonusu laboratuvar dersinden “Yeterli” (YT) notu ile değerlendirilir.

7. Laboratuvar derslerinde %70 devam zorunluluğu ile toplam 8 deneyden en az 6’sını yapma koşulunu sağlayan ancak deney raporlarından 100 üzerinden toplam 60 puanın altında not alan öğrenci ilgili laboratuvar dersinden başarısız sayılır ve “Yetersiz” (YZ) notu ile değerlendirilir.

8. Laboratuvar derslerine kayıt yaptıran ancak hiç devam etmeyen ya da %70 devam barajının altında derslere devam eden öğrencinin yaptığı deney sayısı ve deney raporlarından aldığı nota bakılmaksızın “Devamsız” (DZ) notu ile değerlendirilir.

9. Öğrenci Eskişehir’de kaldığı süre içinde KONAKLAMA KENDİSİNE AİTTİR. Öğrenciler özel yurt, devlet yurdu, apart, otel vb. yerlerde konaklayabilirler. Üniversite tarafından konaklamaya ilişkin herhangi bir organizasyon yapılmayacaktır.

10. Öğrenciler, Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü içerisinde bulunan Öğrenci Yemekhanesinden ücreti karşılığında (Cumartesi günü hariç) öğle yemeği yeme olanağına sahiptir.

11. Öğrencilerin laboratuvar derslerine gelirken yanlarında kurşun kalem, silgi, cetvel ve basit bir hesap makinası bulundurmaları gerekmektedir.

12. Öğrenciler, http://eogrenme.anadolu.edu.tr/eeuid/GenelBilgiler/Sayfalar/Uygulama.aspx adresine girerek uygulama dersleri hakkında detaylı bilgi alabilirler. Ayrıca web sitesinden “Dersler bölümüne tıklayarak söz konusu laboratuvar derslerinin kitaplarına (pdf olarak) ulaşabilirler. Öğrenciler PDF olarak ulaştıkları kitapların asıllarını 27 Mayıs 2013 tarihinden itibaren AÖF bürolarından temin edebilirler. Dileyen öğrenciler ise laboratuvar derslerine geldikleri zaman Eskişehir AÖF bürosundan ilgili kitapları alabilirler.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AÖF öğrencilerinin sınav sonucu heyecanı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro