yandex izleme resmi

 •  

  DOLAR
  2,1388
  0,14 %

 •  

  EURO
  2,9582
  0,21 %

 •  

  ALTIN
  591,62
  -0,55 %

AÖF bütünleme sınavı yaz döneminde olacak mı?

AÖF bütünleme sınavı yaz döneminde olacak mı?
Memurhaber.com - Güz döneminde aradığı şansı bulamayan binlerce açık öğretim öğrencisi bu sorunun cevabını merak ediyor. AÖF yaz döneminde bütünleme sınavı yapacak mı?

Açıköğretim Fakültesi AÖF öğrencilerinin bütünleme sınavı umudu son yapılan açıklamayla suya düştü.

Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür yaptığı açıklamada, dönem başında kaldırılan bütünleme sınavıyla ilgili geri adım atılmayacağını söyledi.
 
BÜTÜNLEME YOK
 
Açıköğretim fakültesinin dönemlik kredili sisteme geçtiğini hatırlatan Özgür, "Bu nedenle öğrencilerin değerlendirilmesi bağıl sisteme geçmiş oldu. Örgüt eğitimle bu geçişlerin sağlanması adına öğrenciler ara sınavı ve dönem sonu sınavıyla değerlendirilecek. Yani her iki sınavdaki başarılar dikkate alınacak. Bütünleme sınavı yapılmayacak" dedi.
 
AÖF'LİLERİN BÜTÜNLEME İSYANI
 
Bütünleme hakkı kaldırılan AÖF Açıköğretim öğrencileri haklarını aramak ve bütünleme sınavı hakkının yeniden verilmesi için sosyal paylaşım sitesi Twitter'da organize oldu. AÖF yönetimi tarafından kaldırılan bütünleme sınavları AÖF öğrencilerini mağdur etmeye devam ediyor.
 
YÖK tarafından bütün üniversitelerde yapılması yasal zorunluluk haline getirilen bütünleme sınavları sadece AÖF'de yok.  Bütünleme haklarını geri isteyen AÖF Açıköğretim öğrencileri 'AÖF Bütünleme Sınavı Yardım Kampanyası' başlattı.

Haberi Yazdır Haberi Yazdır

Yorumlar

Yapılan Yorumlar

15 Yorum
 • fiko

  25 Nisan 2014, Cuma

  arkadaş bir anlam veremiyorum bu eğitim sistemi çoçuk oyuncağı olduheryerde büt oluyor aöf de olmuyor yani para kazancağız diye milleti ne hale getirdiniz tek dersim kaldi 200 lira para verecez bide 1 yıl bekliycez lütfen sayın yetkililer buna bir çare
 • SOSYOLOG

  25 Nisan 2014, Cuma

  EĞİTİM SİSTEMİMİZ BİR HARİKA... BİR YAPAR BİR BOZARLAR. TEK DERS SINAVI VEYA BÜTÜNLEME İNSANLARIN İSTEDİKLERİ SADECE EĞİTİM VEDE ADALET EĞER KONU PARAYSA BİR DAHA YATIRALIM AMA EĞİTİM HAKKIMIZI ÇALMAYIN SAYIN YETKİLİLER BU KONUYA BİR ÇARE BULMAK LAZIM.
 • halise

  25 Nisan 2014, Cuma

  ya ben sırf okuyabilmek için ne zorluklarla mücadale ediyorum.bunu kimse bilmezken şimdide aö yetkililerinin yaptığına bak.Binlerce kişiyi mağdur ediyolar.Çok büyük bir haksızlık var.Ne olur bütünleme yapılsın.
 • ismail

  25 Nisan 2014, Cuma

  ..... yökü tanımayan devletide tanımaz millet burda devlet nerde
 • ÖMER

  25 Nisan 2014, Cuma

  NERDE AÖF YETKİLİLERİ SÖMÜRDÜĞÜNÜZ ÖĞRENCİLERİN HESABINI ÖBÜR TARAFTA VERİRSİNİZ İNŞALLAH ÖĞRENCİLERİ SÖMÜRÜN KANINI EMİN SONRA ÜSTÜNÜZDEKİ KURUMUN KARARINA RAĞMEN AHKAM KESİN. ALLAHIMDAN DUACIYIM BİGÜN BUNLARIN HESABINI VERCEKSİNİZ BİRİLERİ SİZE VERDİRCEK BUNLARIN HESABINI....
 • okumak istiyorum

  25 Nisan 2014, Cuma

  lütfen yetkililer aöf için bütünleme sınavı istiyoruz bizi dikkate alın geleceğimizle,hayatımızla oynamayın biz okumak istiyoruz okumaya hakkımız var kendinizi bizim yerimize koyun elinizi vicdanınıza koyun öyle karar verin örgün eğitim görenlerden farkımız ne neden aynı tölerans bize de tanınmıyor
 • güşin

  25 Nisan 2014, Cuma

  neolur bütünleme olsn geleceğimizi çalmayın zatn yerince para cebinize giriyor
 • ali

  25 Nisan 2014, Cuma

  madem bu bizim yasal olarak verilmiş hakkımız bizde dava açarız olay biter bu kadar basit
 • sema

  25 Nisan 2014, Cuma

  Haksızlık ya resmen öğrenciden saymıyorlar bizi, gerekçeye nasıl da kıvırıyorlar,geçen yıl da kredili sistem vardı ama büt vardı neden o zaman yapıldı,resmen para için yapıyorlar işte,ama o kadar aöf öğrencisinin bedduasını aldınız ahirette iki elimiz yakanızda olacak,hakkımızı helal etmiyoruzzz
 • Cengiz

  25 Nisan 2014, Cuma

  yıllarca kendimi kandırmışım tüh sizlere dünyanın en en adeletsiz ülkesi olduğumuza inanmaya başladım artık.Tüm görüşlerim değişmeye başladı.!!Demekki neymiş buldozer evinin kapısına gelince anlıyormuşsun neyin ne olduğunu.
 • kardelen

  25 Nisan 2014, Cuma

  büt olsun yeter artık ya allah hepinızın belasını versın eğitim sıstemını batırdınız
 • beyza bal

  25 Nisan 2014, Cuma

  bu nasıl bir sistem tek ders için bir yıl uzatıyorsun yasal bir hakkı elimizden alıyorsunuz bunun tek bir açıklaması var para için yapılıyor bunlar
 • Mağdur

  25 Nisan 2014, Cuma

  Nerde devlet mensupları oy zamanı çıkarsınız meydanlara.Yapın bütünleme sizin hükümete güvencimiz tam olsun toplayın oyları hem sevapdır.Yök sen nerdesin?sözünü geçiremiyorsun!!!!
 • dertli aöf öğrencisi

  25 Nisan 2014, Cuma

  neden olacak bir yıl daha bunca ögrencinin parasını yemek varken niye mezun etsinler.
 • KÜBRA KILIÇ

  25 Nisan 2014, Cuma

  BU KADAR İSTEGE ISRARA RAGMEN NEDEN BÜTÜNLEME YAPILMIYOR. BÜTÜN ÜNİVERSİTELERE VARKEN NEDEN BU HAK BİZLERE TANINMIYOR.BİR İKİ DERS İÇİN NEDEN BİR YIL DAHA KAYBEDELİM NERDE ADALET NERDEEE..OKUMAYA CALISANLARA NEDEN ENGEL OLUNUYOR..

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz!

	Array
(
  [comment_token] => 535a11b140dd6
  [anonym_comment_status] => 1
)


Diğer Siteler
	Array
(
  [comment_token] => 535a11b140dd6
  [anonym_comment_status] => 1
)