yandex izleme resmi
3
Anasayfa » AÖF » AÖF bütünleme sınavı haberleri -12 Mart 2013

AÖF bütünleme sınavı haberleri -12 Mart 2013

AÖF bütünleme sınavı haberleri  -12 Mart 2013
Açıköğretim Fakültesi AÖF öğrencilerinin bütünleme sınavı umudu son yapılan açıklamayla suya düştü.
editor@internethaber.com Esma Gül Haberleri
Eklenme Tarihi: 12-03-2013 17:00:00 | Güncelleme: 27-11-2015 18:31:00

Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür yaptığı açıklamada, dönem başında kaldırılan bütünleme sınavıyla ilgili geri adım atılmayacağını söyledi.
 
BÜTÜNLEME YOK
 
Açıköğretim fakültesinin dönemlik kredili sisteme geçtiğini hatırlatan Özgür, "Bu nedenle öğrencilerin değerlendirilmesi bağıl sisteme geçmiş oldu. Örgüt eğitimle bu geçişlerin sağlanması adına öğrenciler ara sınavı ve dönem sonu sınavıyla değerlendirilecek. Yani her iki sınavdaki başarılar dikkate alınacak. Bütünleme sınavı yapılmayacak" dedi.
 
AÖF'LİLERİN BÜTÜNLEME İSYANI
 
Bütünleme hakkı kaldırılan AÖF Açıköğretim öğrencileri haklarını aramak ve bütünleme sınavı hakkının yeniden verilmesi için sosyal paylaşım sitesi Twitter'da organize oldu. AÖF yönetimi tarafından kaldırılan bütünleme sınavları AÖF öğrencilerini mağdur etmeye devam ediyor.
 
YÖK tarafından bütün üniversitelerde yapılması yasal zorunluluk haline getirilen bütünleme sınavları sadece AÖF'de yok.  Bütünleme haklarını geri isteyen AÖF Açıköğretim öğrencileri 'AÖF Bütünleme Sınavı Yardım Kampanyası' başlattı.

YORUM YAZIN AÖF bütünleme sınavı haberleri -12 Mart 2013 Haberine yorum yapın
Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve Soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 3 YORUM
  • #
    abdullah2013-03-13 02:07:03bu haksızlıklar ne zaman son bulacak acaba çifte standartlardan kurtulamayacakmıyız lütfen anlayış bekliyoruz bir ders için bir yılmı bekleyecegiz el insaf ya hu.
  • #
    zeliha2013-03-18 09:09:44bütümleme hakkımızı elimizden almayın ricayla duyurulur
  • #
    macon2013-03-30 16:39:19acıkögretimden brileri inşala bu yazyı okur sizin maşınızı biz veriyoruz gayeniz sadece insanların parları mezun olmaları degil milet uyandı artık sınav kitaplarını geç yolama sorun insanların sadece madi hislerini degil manevide bozuyorsunuz bir sistemi ettiniz bari dogru durust yapın acıkögretim okuyanlar çalışan insanlar sizn gibi maaaş alanlar degil az duyarlı olun bari bütunlemeyle belki insanlar mezun olurrrr.