eposta yazdır zoom+ zoom-

Anneye yarım gün iş tam maaş müjdesi

Anneye yarım gün iş tam maaş müjdesi

İşçilerin ardından çalışan memur annelere de yarım gün iş imkanı yolda. Memur anneler yarım gün çalışıp tam maaş alacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-05-2017 09:14 - Güncelleme: 11-05-2017 12:15

Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan yönetmelik çalışan memur annelerin yüzünü güldürecek. Geçtiğimiz yıl annelere yarım gün çalışma imkanı getiren yasayı çıkaran hükümet, işçilerin ardından memurlar için de bu sistemi devreye alıyor.

Memur annelerin yarım zamanlı çalışma hakkını kullanımına ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelik gün sayıyor. Yönetmelik, geçtiğimiz hafta Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı.

İmzaların tamamlanmasının ardından Resmi Gazete'de yayımlanarak hayata geçecek. Bu yönetmeliğin çıkmasıyla, memur anneler için de hem yarım gün çalışıp tam maaş alma hem de çocuk okul çağına kadar yarı zamanlı çalışma ile ilgili detaylar belli olacak.

6663 sayılı Yasa ile doğum yapan memurlara, analık izni sonrasında mali ve sosyal haklarında herhangi bir kesinti yapılmadan, birinci doğumda 2 ay, ikinci doğumda 4 ay, sonraki doğumlarda ise 6 ay günlük çalışma süresinin yarısı kadar çalışma imkanı getirildi. Çoğul doğumlarda bu sürelere 1'er ay eklenmesi hükme bağlandı. Yasaya göre, çocuğu olan memur anne ve baba, çocuğun mecburi ilköğretim çağının başladığı tarihi takip eden ay başına kadar normal çalışma süresinin yarısı kadar çalışabilecek. Yarı zamanlı çalışmada, mali haklar yarım ödenecek.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Anneye yarım gün iş tam maaş müjdesi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • İŞSİZ VATANDAŞ 11 Mayıs 2017 10:49 BİNLER GENÇ İŞSİZİN OLDUĞU ÜLKEMİZDE BÖYLE BİR KARAR DOĞRU MU? YARIMGÜN ÇALIŞAN YARIM ÜCRET ALSIN.DİĞER YARIM GÜN İÇİN İŞSİZLER İSTİHDAM EDİLSİN.

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro