yandex izleme resmi
0
Anasayfa » Memurlar » Annelik izni 6 ay oldu mu?

Annelik izni 6 ay oldu mu?

Annelik izni 6 ay oldu mu?
Çalışan kadınların gözü kulağı Meclis'ten gelecek doğum izni süresinde. Peki doğum izni kaç ay olacak? Doğum izni ne zaman belirlenecek? Hükümet doğum izni için ne diyor? İşte tüm bu soruların cevabı...
editor@internethaber.com Haberleri
Eklenme Tarihi: 21-01-2013 12:40:00 | Güncelleme: 01-12-2015 11:00:32

Akdağ, yaptığı açıklamada, doğum izninin artırılmasıyla ilgili çalışmaların Bakanlar Kurulu'nda ele alındığını belirterek, ''Bakanlar Kurulu'nda süreler konuşuldu. Ama karara bağlanmadı'' dedi.

Doğum izninin artırılması konusunda ''çalışma tarafının'' kadın istihdamını azaltacağı endişesini ifade ettiğini anlatan Akdağ, bunun dengesini iyi kurmak gerektiğini söyledi. Akdağ, ''6 aya karar verilmedi. Sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı değil, çalışma tarafı 'bu çok iyi düşünülmeli, kadın ve çocuk için bunu yapacağız, ama kadın istihdamına olumsuz etki etmesin' dedi. Konu üzerinde çalışmalar sürecek'' diye konuştu.

Akdağ, doğum izninin kendi iktidarları döneminde artırıldığını ifade ederek, ''Şu anda 4 ayı buluyor. Süreleri biz artırdık zaten. Süt izinlerini artırdık, süt izinlerine verilen süreyi artırdık'' diye konuştu.