eposta yazdır zoom+ zoom-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı doğum yardımına el attı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı doğum yardımına el attı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı doğum yardımının hızlanması için yeni bir karara imza attı. Bu karara göre doğum yardımı merkezileştirilecek, aradaki aracı kuruluşlar devreden çıkarılacak. Doğum yardımı nasıl alınır?

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 18-08-2017 12:55 - Güncelleme: 18-08-2017 12:55

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı doğum yardımının hızlanması için yeni bir karara imza attı. Bu karara göre doğum yardımı merkezileştirilecek, aradaki aracı kuruluşlar devreden çıkarılacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, doğum yardımı ödemelerini merkezden yapacak. Doğum Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlandı. Gelecek ay başında yürürlüğe girecek değişikliğe göre, Mayıs 2015'ten itibaren yapılan doğum yardımı ödemelerinin merkezileştirilmesine karar verildi. Bu nedenle doğum yardımı ödemelerine aracılık yapan kuruluşlara gönderilen tutarların, Bakanlık Merkez Saymanlık Müdürlüğü'ne aktarılması gerekiyor. 

10 GÜNLÜK KAYIP ENGELLENECEK

Her ay PTT'ye yaptıkları transfer işlemleri de kaldırılmış olacak. Böylece transfer işlemleri sırasında geçen yaklaşık 10 günlük iş kaybı önlenecek.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı doğum yardımına el attı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro