eposta yazdır zoom+ zoom-

5 ilde AK Parti - MHP işbirliği Kritik zirve bugün

5 ilde AK Parti - MHP işbirliği Kritik zirve bugün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında bugün 'yerel seçimlerde ittifak' başlığı altında bir görüşme gerçekleşecek. İki parti arasında tüm Türkiye'de değil bazı illerde işbirliği olacağı belirtiliyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 21-11-2018 09:13 - Güncelleme: 21-11-2018 09:13

AK Parti ile MHP arasındaki 'Cumhur İttifakı'nın 2019 mart ayındaki yerel seçimler için geçerli olup olmayacağı merak konusu. 23 Ekim'de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çıkışıyla sekteye uğrayan yerel seçimlerde işbirliği arayışında, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli arasında saat 16.00'da bir görüşme gerçekleşecek. 

5 İLDE İŞBİRLİĞİ
"Peki formül ne?" sorusunun yanıtı, Hürriyet gazetesinden Hande Fırat'ın bugünkü köşesinde sorulmuş ve yanıtı da şu şekilde verilmiş: 

"Tüm Türkiye'de değil bazı illerde işbirliği. İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin (Başkan MHP'den istifa etti) Belediye ve Tekirdağ'da işbirliğine kesin gözüyle bakılıyor. İşbirliğinin doğru kurulması durumunda MHP tarafı, CHP ve HDP'nin elindeki 100'ün üzerinde belediyenin alınabileceğini düşünüyor. 

ORTAK ADAY
'İktidar partisi nasıl olur da bir seçim çevresinden aday çıkarmaz' kaygısına da çözüm bulundu. İşbirliği çerçevesinde bazı illerde iki parti tarafından ortak aday çıkarılacak ya da tek bir partinin çıkaracağı, diğerinin destekleyeceği adaya 'Cumhur İttifakı adayı' denilecek..." 

 
ERDOĞAN: BAHÇELİ İLE SEÇİM İTTİFAKINI KONUŞACAĞIZ
MHP lideri Devlet Bahçeli ile bugün saat 16:00'da yapacakları görüşmenin gündemi sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her iki tarafın açıklamalarını duyuyorsunuz, Cumhur İttifakı'nda sorun yok. Seçim ittifakını her iki lider masaya yatırma fırsatı bulacağız. Her iki taraf için de iyi olabilecek sonuca varırız. Tabanlarında da beklentisi diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?
MHP Grup Toplantısı sonrası gazetecilerin görüşmenin içeriğini sorması üzerine Devlet Bahçeli, "Gündemi davet sahibi belirler" karşılığı verdi.

İTTİFAKTA NE OLMUŞTU?
MHP lideri Devlet Bahçeli, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın olmayacağını açıklayıp, daha önce aday göstermeyeceklerini duyurduğu İstanbul'da da aday göstereceklerini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da buna "O zaman yerel seçimlerde herkes kendi yoluna" cevabı vermişti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN 5 ilde AK Parti - MHP işbirliği Kritik zirve bugün haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 26 Kasım 2018 09:46 MHP PARTİ ŞUAN İTİBARİ İLE DEĞİLDİ ...BİR PARTİ ÇALIŞMA YAPAR BİRİNCİ PARTİ OLMAK İÇİN TABANINA SAHİP ÇIKAR OYLARINI ÜST SEVİYE OLMASI İSTER.. AMA MHP ARTIK BİTMİŞ TÜKENMİŞ BİR PARTİDİR..TABANI BUNDAN ARTIK RAHATSIZDIR..

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI » Devlet Bahçeli
DEVLET BAHÇELİ KİMDİR?

1948 yılında Osmaniye'de doğdu. Yörede Fettahoğulları olarak bilinen geniş bir Türkmen ailesine mensuptur. İlk öğrenimini Osmaniye'de, orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Dr.BAHÇELİ, üniversite öğrenimini Anka

DEVAMI »

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro