eposta yazdır zoom+ zoom-

4/C'lilere müjdeli haber kadro geliyor!

4/C'lilere müjdeli haber kadro geliyor!

Erken emekli olmak isteyen çalışanların hayalleri gerçek oluyor. Dün akşam yapılan toplantıda erken emekli ve 4C'nin kadro sorunu masaya yatırıldı. Konuyla ilgili çalışmalarda ise son aşamaya gelindi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 18-06-2016 08:57 - Güncelleme: 18-06-2016 08:57

Memurların talepleri, dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda masaya yatırıldı. Bazı kamu çalışanlarına erken emeklilik imkanı için yapılan çalışmanın tamamlandığı belirtildi.

4C'lilerin ve üniversite mezunu işçilerin kadro beklentilerine de olumlu bakıldığı açıklandı. 3. Dönem Toplu Sözleşme değerlendirme toplantısının ardından konuşan Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, "Her konu başlığında gelinen nokta genel itibariyle sevindirici" dedi. Toplantıda ele alınan bazı konular ve değerlendirmeler şöyle:

 ● Fiili hizmet süresi zammı konusunda gerekli adımların atılması uygun bulundu.
● Belediyelerde ve üniversitelerde ek gösterge mağduriyetinin giderilmesi, Karayolları Genel Müdürlüğü personelinin seyyar görev tazminatının artırılması konusunda karara varıldı.

4/C'Lİ PERSONELLERE KADRO MÜJDESİ!
● 4C'li personelin sözleşmeli statüye, memur işi yapan işçilerin KİT'lerde sözleşmeli, diğer kurumlarda kadrolu statüye geçmesine ilişkin yaklaşım olumlu.
● KİT'lerdeki sözleşmelilerin ücretlerinin düzenlenmesi ve DHMİ personeline ilave tazminat ödenmesine ilişkin Yüksek Planlama Kurulu kararı kısa sürede yayınlanabilir.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN 4/C'lilere müjdeli haber kadro geliyor! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2020 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro