yandex izleme resmi
0
Anasayfa » 4/C » 4C torba yasa kamu kadrosu- 4/C son durum- 4/C son dakika 01/02/2014

4C torba yasa kamu kadrosu- 4/C son durum- 4/C son dakika 01/02/2014

4C torba yasa kamu kadrosu- 4/C son durum- 4/C son dakika 01/02/2014
4C torba yasa kamu kadrosu- 4/C son durum- 4/C son dakika 01/02/2014. 4/C haberlerinde neler var? 4/C'lilere torba yasadan neler çıktı? 23 bin 4/C'liye kadro haberi doğru mu? İşte 4/C'liler ile ilgili merak edilen tüm detaylar.
editor@internethaber.com Haberleri
Eklenme Tarihi: 01-02-2014 11:25:00 | Güncelleme: 26-11-2015 08:46:25

MEMURLAR- 4C torba yasa kamu kadrosu- 4/C son durum- 4/C son dakika 01/02/2014. 4/C haberlerinde neler var? 4/C'lilere torba yasadan neler çıktı? 23 bin 4/C'liye kadro haberi doğru mu? İşte 4/C'liler ile ilgili merak edilen tüm detaylar.

Memur-Sen'den yapılan yazılı açıklamada, genel başkan Gündoğdu'nun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik ile görüştüğü kaydedildi.

4/C haberleri ile ilgili tüm haberler BURADA!

Bakanlık binasındaki görüşmede Gündoğdu'nun, Toplu Sözleşme ve Kamu Personel Danışma Kurulunda görüşülen ve üzerinde uzlaşma sağlanan konular ve kamu görevlilerinin haklı beklentisi doğrultusunda Memur-Sen tarafından gündeme taşınan konularla ilgili yasal düzenlemelerin ivedilikle hazırlanarak yürürlüğe konmasını istediği belirtildi.

Memur Sen'in talepleri Erdoğan'ın masasında haberi için TIKLAYINAçıklamada, Gündoğdu'nun 22 Ocak Cumartesi günü Haliç Kongre Merkezi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme hatırlatılarak, Erdoğan'ın, kendisine aktarılan konularla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik'le birlikte çalışılması ve bu çalışmanın sonuçlarının paylaşılması yönünde görüş beyan ettiği kaydedildi.
Peki, Başbakan ne demiş...

Bugünkü görüşmenin bu çerçevede yapıldığının belirtildiği açıklamada, ''Kamu görevlilerinin beklentisi doğrultusunda Memur-Sen tarafından talep ve teklife dönüştürülen hususlarla ilgili düzenleme yapılmasının hem kamu personel sistemi hem de kamu görevlileri açısından öneminin farkında olunduğuna ilişkin ortak kanaatin oluştuğu görüşme oldukça verimli geçti'' ifadesine yer verildi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik'in bu görüşmede ifade edilen konu ve taleplerle ilgili olarak çalışma yürüttüklerini, bunlardan kanunla düzenlenmesi gerekmeyen konularda çalışmaların son aşamasına gelindiğini belirttiği, kanunla düzenlenmesi gereken konularda ise ilgili kamu kurum ve kuruluşların görüşlerinin de alınması sürecinin devam ettiğini söylediği kaydedildi.

Gündoğdu da görüşmede ifade ettikleri talep ve tekliflerin kazanıma dönüşmesi için ısrarcı ve kararlı olmaya devam edeceklerini bildirdi.

GÖRÜŞMEDE HANGİ KONULAR ELE ALINDI?

''Öğretim elamanlarına mahsus ilave maaş artışı, 4/C'li personelin kadroya geçirilmesi, 2005 yılından sonra göreve başlayanlara bir derece verilmesi, disiplin cezalarının affına ilişkin düzenleme yapılması, emekli ikramiyesinin hesaplanmasında 30 yıllık süre sınırlamasının kaldırılması, aile yardımının artırılması, fazla mesai ücretine yönelik mağduriyetlerin giderilmesi, 28 Şubat mağduru kamu görevlilerinin sosyal güvenlik hakları, yüksek öğretim mezunu işçilerin memur kadrosuna geçirilmesi, iş ve meslek danışmanlarının kadroya geçiş kaynaklı maaş mağduriyeti, atama yapılacak öğretmen sayısının artırılması, kamu görevlilerinin talep ve beklentilerine konu olan hususlar.''