eposta yazdır zoom+ zoom-

2014 taşeronlara kadro varmı son dakika

2014 taşeronlara kadro varmı son dakika

2014 taşeronlara kadro varmı son dakika. Taşeronlara kamu kadrosu var mı? Taşeronlara kamu kadrosu son dakika. Taşeronlara kamuda kadro verilecek mi? Taşerona kamu kadrosu son durum.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-02-2014 10:16 - Güncelleme: 08-01-2016 03:13

MEMURLAR- 2014 taşeronlara kadro varmı son dakika. Taşeronlara kamu kadrosu var mı? Taşeronlara kamu kadrosu son dakika. Taşeronlara kamuda kadro verilecek mi? Taşerona kamu kadrosu son durum.

Taşeron işçilerle ilgili tüm haberler BURADA!

KAMUYA 12 BİN YENİ PERSONEL ALINACAK!

Milyonlarca kişi torba yasa tasarısına kilitlendi. Başbakanlık'a gönderilen çalışma hayatı ve sosyal güvenlikle ilgili tasarının içeriği büyük merak konusu oldu. Birçok kesim beklenti içerisinde.

HERKES BEKLEMEDE

2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar intibak, Bağ-Kur ve Genel Sağlık Sigortası borçluları af, 4C'liler kadro, akademik personel zam, üniversite mezunu işçiler memurluk, işsiz iş ve meslek danışmanları atama, taşeron işçiler haklarının iyileştirilmesini istiyor, bu yöndeki düzenlemelerin de tasarıda olmasını bekliyor. Ayrıca doğum teşviği paketinin de torba yasa tasarısında yer aldığı konuşuluyor.

BAŞBAKANLIK'TA

Ancak her şey, tasarının içeriğinin açıklanmasıyla netlik kazanacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, önceki gün yaptığı açıklamada, torba yasa tasarısını Başbakanlık'a gönderdiklerini söylemişti.

MECLİS'E GELECEK

Ancak Çelik, tasarıda nelerin olduğu hakkında bilgi vermemişti. Milyonların merak ettiği tasarının içeriğinin, Bakanlar Kurulu'nda imzalanmasının ardından açıklanacağı belirtiliyor. Torba tasarı, Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldıktan sonra Meclis'e sevk edilecek.

BAKAN NE DEMİŞTİ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, önceki gün şu açıklamayı yapmıştı: "Biz taslağı Başbakanlık'a gönderdik. Son bir değerlendirme Başbakanlık'ta tekrar yapılacak. Ondan sonra Genel Kurul'a, komisyonlara gelir ama Meclis takvimi çerçevesinde muhalefet partileri ile uzlaşma olursa ki onu da deneyeceğiz, kısa süre içinde netice alma imkanı olursa seçimden önce olur. İçerikle ilgili bir şey söylemeyi doğru bulmuyorum. Meclis'e sevk edildiği andaki tablo doğru olandır."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 2014 taşeronlara kadro varmı son dakika haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro