yandex izleme resmi

 •  

  DOLAR
  2,1290
  0,26 %

 •  

  EURO
  2,9425
  0,14 %

 •  

  ALTIN
  593,25
  0,02 %

2013 SBS'de matematik sorusu hatalı!

2013 SBS'de matematik sorusu hatalı!
Memurhaber.com - 2013 SBS'nin ardından ilk yanlış soru iddiası Sivas'tan geldi. Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde görev yapan bir matematik öğretmeni, sınavda yanlış soru olduğunu iddia etti.

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde görev yapan bir matematik öğretmeni, Türkiye genelinde yapılan 2013 yılı Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) matematik sorusunda hata olduğunu iddia etti.

2013 SBS A KİTAPÇIĞI İNDİR

2013 SBS B KİTAPÇIĞI İNDİR

2013 SBS GÖRME ENGELLİLER KİTAPÇIĞI İNDİR

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde bir dershanede matematik öğretmenliği yapan Umut Polat, bugün yapılan sınavda A kitapçığındaki matematikle ilgili 16. soruda hata olduğunu iddia etti. Polat, “Bir üçgende büyük açının karşısındaki kenar daha uzun olmalıdır. 45 derecenin karşısındaki kenar 55 derecedir. Bu nedenle verilen soruda A-C uzunluğunu hesaba kattığımızda, A-B uzunluğundan kısa oluyor ve 45 derecelik kenar 55 derecelik kenardan daha uzun olamaz. O halde teorik olarak böyle bir üçgen çizilemeyeceğinden dolayı bu soru hatalıdır ve yetkililerin hakkında gerekli işlemi yapmasını istiyoruz" dedi.

Haberi Yazdır Haberi Yazdır

Yorumlar

Yapılan Yorumlar

85 Yorum
 • yüsra

  20 Nisan 2014, Pazar

  sbs iptal mi edilecek. herkez şimdiden okuluna alışmışken bu resmen ihmalliktir. yazıklar olsun eb hani nerde adalet.hayatımız 2 saatlik sınavla ölçülüyor. yabancı okullardan neyimiz eksik.. !!!!
 • ipek

  20 Nisan 2014, Pazar

  öğrencilere, devlet okulunda okurken bu bilgiler verildi mi? müfredatta var mıydı? sonuçlara bakınca nasıl eğitimciler olduğunuz belli oldu.. eğitim sistemi ile oynaya oynaya bi hal oldunuz.. çocuklarımızın geleceği ile oynadınız.... binlerce çocuğu ve ailelerini ağlattınız..
 • aslı1907

  20 Nisan 2014, Pazar

  ya bu kadarda olmaz ama ya yıllarca çok çalıştık tüm emeklerimiz çöpe gitti resmen bu ne ya ilk olarak şunu söylemek istiyorum okulda dershanede evde binlerce soru çözdük saatlerimizi derslere ayırdık uykusuz kaldık sınavlara girdik streslerle boğulduk karşılığı bu mudur MEB?? binlerce öğrencinin hakkı yenildi bu ne ya?? tamam iyi geçen de var ona birşey demiyoruz ama ya yetişiremeyenler ? onlarda çok çalıştı emek verdi tüm herşey 2 saat sınav süresinde bitti .. ben günlük 4 saat çalışmama rağmen sınavlarda 450 460 alırken sbs den kaç aldım biliyormusunz 382 aldım yazıklar olsun MEB!!
 • emine

  20 Nisan 2014, Pazar

  SBS puanına okul puanı eklendi mi?
 • üzgün çocuk

  20 Nisan 2014, Pazar

  bu kadar zor sınav yapıyorsunuz bizi düşünmeden o zaman okulların puanlarınıda bi zahmet düsürün bizim hayatımızla oynuyosun meb:(
 • 14. FEN SORUSU İPT@L EDİLSİN

  20 Nisan 2014, Pazar

  A kitapçığıi fen ve teknoloji14. sorunun c şıkkı anlaşılamıyor.bu nedenle soruya birçok kşi itiraz etti ama meb'den bir açıklama gelmedi.soru kesinlikle hatalı bu nedenle soru İPTAL EDİLMELİ.
 • uğur

  20 Nisan 2014, Pazar

  Tüm hayatımız mahvoldu. Oğlum sanki hayata küstü. Son günlerdeki denemelerde full çıkarıp en fazla 1 yanlış yapan ve son bir ay deliler gibi çalışan oğlum 8 yanlış yaptı. Bu neyin göstergesi, oğlum az mı çalıştı yoksa salak mı. Bu soruları hazırlayanlar hangi ülkede yaşadığımızı zannediyor. Çocuklarımızın geleceği ile oynayanları umarım vicdanları hiç rahat bırakmaz.
 • trabzon61

  20 Nisan 2014, Pazar

  Ya bu kadar veli ya da öğrenci burda yorum yapıyor.Ve bazı soruları var görüyorsunuz.Neden çıkıp bir yetkili cevap vermiyo , bir açıklama yapma gereğini duymuyo.yanlış soru varsa ki var çıkıp şu yanlış bu yanlış deyip iptal edilsin kardeşim.Burda kendi kendine mi konuşuyo herkes..
 • mat 16

  20 Nisan 2014, Pazar

  ben o soruya yaklaşık 3 dakika harcadım ve doğru yaptım.soru kökü benzerlik soruyor, böyle bir üçgen çizilebilir mi diye sormuyor ki kaldıki bize sin cos teorileri öğretilmediği gibi sınavda yanımızda pergel ile cetvel de yoktu.sorunun hatalı olduğunu farketmeden bize sorulanı yaptık. kimse hakkımı yemesin.
 • gülşen

  20 Nisan 2014, Pazar

  bide o soruyu doğru yapanların gözüyle bakın şimdi o suru değiştirilirse ben dahi doğru yapanların hem net sayıları hemde 4 puanları düşecek bunu yapmayın o soru standart sapmadan ne kadar puan getirir biliyormusunuz lütfen dikkatli konuşun
 • pariseyfel

  20 Nisan 2014, Pazar

  2013 SBS 'de Sınavın belirleyicisi olan Matematik Sınavının Soruları MEB Müfredatına , Devlet Okullarında Çocuklarımıza Öğretilenlere Uygunmudur ?
 • yorumcu

  20 Nisan 2014, Pazar

  meb hatalı olduğu iddia edilen sorularla ilgili olumlu veya olumsuz açıklama yapmak zorundadır beklenti içinde olanları daha fazla bekletmemeliler madem bilgi edinme hakkımız var acilen bilgilendirilelim
 • anne

  20 Nisan 2014, Pazar

  ben kızımın hakını ve diğer tüm öğrencilerin hakkının yendiğini herkez biliyor kızımın piskolojisi bozuldu ve diğer tüm hakkı yenen öğrencilerin yazıklar olsun
 • yusuf

  20 Nisan 2014, Pazar

  hakkımızı yediler inanın bana günde 8 saat ders çalışıyorum ama puanım 370 öğretmenlerim bana fen lisesini kazanırsın diyorlardı ama sağlik meslek lisesini bile kazanamıyorum buraban MEB'e sesleniyorum siz rahat uyurken biz rahat uyuyamıyoruz hakkımız yendi başka birşey demiyorum
 • Matematikçi

  20 Nisan 2014, Pazar

  Yanlış hiçbir matematik sorusu yok,ancak fen ve sosyalden birer tane hatalı soru var.Matematik bilgisi az ise sorulara hatalı deniyor.Ancak matematik çok mükemmel hazırlanmış
 • Böyle Sınavmı Olur

  20 Nisan 2014, Pazar

  Bence Bu Sınavın Böyle Olması Durumundu lıse puanlırının dusurulmesı lazım cunku her cocugun emegı bosa gıtmıs olur bunu hangı vıcdan kaldırabılır
 • songül özdemir

  20 Nisan 2014, Pazar

  benim çocuğummun mat.ten 3 yanlışı var .2siakitapçığının 1.ve 16. sorusu .benim çocumun vebalini kim üstlenecek soruyorum bu soruları hazırlayanlara
 • Soruda problem YOK

  20 Nisan 2014, Pazar

  Umut Bey ,sanırım ,pek açık olmadığı için anlayamadım, kastettiğiniz c şıkkındaki üçgen. Zaten bu üçgenin benzer olmaması için belirttiğiniz koşulları sağlamaması gerekiyor. Eğer bu koşulları sağlasa ve açıları sorudaki üçgenle aynı olsa benzerlik kurulur.
 • sbs mağduru

  20 Nisan 2014, Pazar

  Meb geleceğine yani öğrencilerine sahip çıkmıyor bunu çok net anladım.amaçları ne onu işte anlayamadım.bütün uğraşlarım boşuna gitti.derece beklerken ağlıyorum.sosyaldeki yargı sorusu gelmiş geçmiş en saçma sorudur.
 • Yasal

  20 Nisan 2014, Pazar

  İnsanlık halidir, yanlış soru da hazırlanabilir. Ama bu kadar çok itiraz gelen, bu kadar çok yanlış, çelişkili, ifadesi bozuk soru içerdiği düşünülen bir sınav ciddi anlamda sorgulanmalıdır. Yasal sınırlar içerisinde elimizden gelen ne varsa yapmalıyız. Özellikle hukukçu velilerden ve öğretmenlerden yardım ve öneri bekliyoruz.
 • AHMET

  20 Nisan 2014, Pazar

  Matematik A Kitapçığı 1.Soruda iki cevaplı olduğundan yanlıştır.İPTAL EDİLMEZSE MAHKEMEYE GİDİLECEĞİNİ MEB BİLMELİ
 • Sıralama

  20 Nisan 2014, Pazar

  Hangi sıralamaya bakılacak acaba? Parçaya göre dendiği halde parçayı okumadan mahkeme sözünü görünce sadece yargıyı işaretleyenlerin sıralaması mı? Boğazlar sorunu için Milletler Cemiyetine başvurulduğunda başvuru metnini ve amacını takip edilen yolun ilkeleri arasında görmeyerek doğru şıkkı işaretleyenlerin sıralaması mı? Zor soru yok ki, sorun olmadık cevaplarda...
 • Matematik

  20 Nisan 2014, Pazar

  Üçgenin kenarı hangisi olamaz diye bir soru olamaz. 1'in olamadığı durumlar da vardır, tamsayı değerleri kullanıldığında. Bu soru "kesinlikle olamaz" ya da "hiçbir durumda olamaz" diye sorulmalıydı. Çocuk o heyacanla rasyonel hatta irrasyonel sayıları mı düşünecek? İnsaf! Üçgen sorusunu hazırlayan hoca açı kenar hesaplarına yoğunlaştığında çizdiğinin üçgen olup olmadığını düşünebilmiş mi ki çocuklardan bu kadar dikkat bekleniyor? Soruyu doğru cevaplayanlar rasyonel sayıları düşünüp de mi doğru şıkkı buldular yoksa 1 ile 6 arasında kalıp 6 yı mı işaretlediler sizce?
 • Yorumcu son

  20 Nisan 2014, Pazar

  Sorun bence zor sorular sorunu değildir. Kanımca bu süreç, mantık sınırlarını zorlayan, Türkçenin anlaşılma sınırlarını zorlayan, yanlış cevaplı, çift cevaplı, seçicilik derken atarak tutturma seçiciliğini seçen birçok soru içeren, çocukları günlerce ağlatan, anne babalara bu bir kabus mu dedirten gerçeküstü bir durum.Bunları yazarken bile hala böyle bir şey oldu mu diye soruyorum kendime.
 • Yorumcu 4

  20 Nisan 2014, Pazar

  Sıralı cümleler arasına virgül konmuşmuş. Ben parçada sadece 1 adet sıralı cümle görüyorum. O parçada toplam 8-10 cümle mi var? Sıralı cümle "bağımsızken" cümle olan yargıları içerir ancak birbiriyle kaynaşınca bunlar tek cümle eder. Sıralı cümlenin eş görevli (yüklemler) kelimeleri arasında virgül yok mu?
 • Yorumcu 3

  20 Nisan 2014, Pazar

  Türkçe'de anlatım bozuklukları işlendi bu yıl, çocuklar öznesi nesnesi iyi belli olmayan cümleri test kitaplarında yanlış diye işaretlediler. Virgül eksikliğinin hangi yanlış anlam durumlarına yol açtığını öğrendiler.Fen sorularından birisinde geçen "X ile aynı ağırlıkta Y yoğuşuken daha az ısı verir" ne anlama geliyor? X mi, Y mi, X ve Y mi özne? Hangi duruma göre daha az ısı verirler? D şıkkı sizce grafiğe göre mi yoksa teorik olarak buharlaşma ısısı az olan maddenin tanecikleri arasındaki çekim kuvvetinin az olmasını bilmeye göre mi? Grafik bunu mu söylüyor? O zaman niye grafiğe göre diye soruluyor? Nerede fen mantığı?
 • Yorumcu

  20 Nisan 2014, Pazar

  Kimisi daha duygusal, kiminin sorunlu bir günü...Aynı derecede etkilenmeleri mümkün mü? Örneklendirdiğim psikolojiyle devam ettikleri bir sınav sizce seçici olabilir mi? İnternetten takip edebildiğim kadarıyla çoğu hayal kırıklığı içerisinde. Çocukların psikolojisini bir tarafa bırakın, bu kadar uzun ve çelişkili sorularla çok iyileri birbirinden ayırabilirsiniz belki ama iyiler, orta düzeydekilerle; zayıflar, çok zayıflarla birbirine girer bence.
 • Yorumcu

  20 Nisan 2014, Pazar

  "Üzülmeyin, zor herkese zor, bu bir sıralama sınavı" denmesine şaşıyorum. Bu öğrencilerin öğrendikleri belli, üç aşağı beş yukarı daha önceki yıllarda sorulanların düzeyi belli. 10 kg ağırlık beklerken birden 50 kg ağırlık kaldırdığınızı farz edin.Kendisini deneme sınavlarında toplam 3-5 yanlış çıkarırken iyi bir yere hazırlamış bir çocuğun, matematik testinde ilk 5 soruyu yapamadığındaki durumunu neden hesaba katmıyorsunuz? Nasıl panik olduğunu, daha sonraki soruları okurken o psikolojiyle nasıl bir performans sergilediğini düşünün lütfen. Herkese aynı engel konuldu denmesi mantıklı bir savunma değildir.
 • DJ BL3ND

  20 Nisan 2014, Pazar

  3 yıllık gayretimizi 2 saatte hiç edip hayallerimizi suya düşüren MEB'in ***** *****.Herkesi maymuna çevirdiler.İnşallah hatalı sorular iptal edilir ve lise puanları düşer.
 • mağdur

  20 Nisan 2014, Pazar

  Ne üstün zekâ, ne hayal gücü ne de her ikisi beraber, bir dâhi yapmaya yeter.Yaratıcı bir zeka veya dahi derecesinde kategorize edilen genç zihinlere yapılan en büyük baskı ve haksızlığı bu sınavla görmüş olduk.Öğrenmenin sınırı olmadığı gibi,haksızığın da sınırının olmadığını gösteren, geleceğimizi yapılandıracak pırıl pırıl çocuklarımıza zorun zorunu yaşatan zihniyetleri bu soruları çözmeye davet ediyorum.
 • ayas

  20 Nisan 2014, Pazar

  16.soruda oyle bi üçgen çizilemez ya 55 dereceyi 42 derece verecek ya da 24 cm. yi 29,95 verecek ...
 • enes T

  20 Nisan 2014, Pazar

  Ben de deneme sınavların dan 460-490 arasında alıyordum sbs den çıktığımda 5 Yanlış bekliyordum 9 Yanlışım çıktı hayallerim yıkıldı geleceğe dair ümitlerim suya düştü herkes hayırlısı buymuş diyor ama ben bunca yıllık emeklerimin suya düşmesini istemiyorum inşallah yetkililer gerekeni yaparlar da binlerce öğrencinin geleceğiyle oynamazlar ...
 • sbs 2013 hayırlısı

  20 Nisan 2014, Pazar

  Dersaneler sırf full çıksın diye kolay testlerle çoçuklarımızı mağdur ettiler.Aslında sınavın zor olması iyi ile kötüyü ayırır. Zor herkese zordur. Netice sıralama sınavıdır. puanlar otomatik düşecek üzülmeyin...
 • merve

  20 Nisan 2014, Pazar

  matematikten 16.soru doğru hiçbir yanlışlık yok dikkatli bakarsanız sorunun doğru cevabını da görürsünüz
 • ERTAN

  20 Nisan 2014, Pazar

  Bu soru kesinlikle hatalıdır.Çünkü çizilemeyen bir üçgende diğer üçgenlerle nasıl benzerliği aransın? Bu soru kesinlikle iptal edilmeli.
 • tunik

  20 Nisan 2014, Pazar

  ben bir veli olarak çok üzgünüm denemelrde 450 470 arası alan oslum şimdi 390 larda eve geldi ve agladı hayelleri yıklıldı gelecege ümüitle bakan oglumun şimdi ise karamsar oldu ve umutları kırıldı bu nu bizeyaşatmaya ne hakkınız vardı bari okul puanlarıyla yaptıgınız adaletsiziligi bi nebze düzeltin unutmayın hak ve adalet herkeze lazım
 • ece

  20 Nisan 2014, Pazar

  soru hatalı değil hangi kişi sınavda eline pergeli alıp 55 derece ile o kenar çizilmiyor dedi orada istenen benzerlik kuralını biliyor musunuz?gelelim sosyale orada milletvekillerinin istiklal mahkemelerinde bulmasının hangi yetki olsuğu soruluyor öncülde hangi yetki oldupu değil lütfen biraz dikkatli okuyun.
 • cog Aziz

  20 Nisan 2014, Pazar

  arkadaşalr sorular dogru şuan tek tartışmalı soru fen sorusu oda anlam karmaşıklıgından dolayı
 • Matematikten anlamayan bir vel

  20 Nisan 2014, Pazar

  A kitapçığı 1.sorudaki a şıkkının doğru kabul edilmesi ( 1 ) ,gerçekten soruyu hazırlayanlara yakışmış. Sorum olacak bu soruyu hazırlayanlara ; Kenar uzunluklarının tam sayı olmadığı bir örnek, kendi öğrenimleri boyunca görmüşler mi?
 • mağdurur

  20 Nisan 2014, Pazar

  aynen bu soru hatalı hiçbirşey yapamadım sonradan salladım yanlış çıktı ayrıca sosyal sorularındanda a kitapçığı 2. soru hatalı lütfen gereği yapılsın.
 • sbs annesi

  20 Nisan 2014, Pazar

  kızım yıllarını verdi bu sınavda başarılı olmak için ama sonuç çok kötü.istediği liseye gidemeyecek şu an evde yastayız. biz hakkımızı nerde arayacağız.lütfen soruyorum size vicdanınız rahatmı açıklama yapın...
 • önemli değil

  20 Nisan 2014, Pazar

  sbs zordu evet ama şu saatten sonra iptal dedemezler sanırım bu konuda bize yapacak bir şey kalmadı sıırf bu sistemi kötülemek amaclı bizim gelcğmzle oynandı ..... diğer tüm yıllarn sbs sini fulledim bunuda en fazla 2 yanlş bklyrdm ama 5 yanlş geldi biryere giremezsem hep mbmn suçu
 • nnn

  20 Nisan 2014, Pazar

  Matematik 16 soru yanlış. Ortada üçgen yok. Bu ölçü ve açıda üçgen çizilemiyor. Olmayan üçgenin sorusuda neyin nesi?
 • BİR ANNE

  20 Nisan 2014, Pazar

  2 YILDIR HİÇ DURMADAN ÇALIŞTI OĞLUM.GÖZ NUMARASI 0,75 TEN 3,5 A ÇIKTI.DERSANEDE 485-490 ARASI DENEMELERİ VARDI.FAKAT KENDİNİ ŞUAN BAŞARISIZ GÖRÜYOR.BENİM ÇOCUĞUMUN BU PSİKOLOJİSİNİ HANGİ SORUMLU DÜZELTECEK.ALLAH HEPİNİZİN BELASINI VERSİN.BEN 2 YILDIR TELEVİZYON AÇMIYORUM.DERSANELERİ KAPATAMADINIZ.ARADA ÇOCUKLARIMIZI KURBAN ETTİNİZ.
 • yanlis degil bence

  20 Nisan 2014, Pazar

  ister cizilsin ister cizilmesin .size orda benzeyip benzemedigini soruyo.size ne cizilir cizilemezi sormuyo.haa bi de su var o soru iptal edilirde milletin not azalip istedigi liseye giremezse siz sorumlu olursunuz bundan.ve sucluluk hissedersiniz
 • isimsizz

  20 Nisan 2014, Pazar

  Bu ne yaa..!! Hayır amaçları ne anlamıyoruz ki.! Kimse 500 alamasın mı istiyorsunuz siz.! Koca 8 sene boşa mı gitti! Ve ayrıca bu kadar itiraz varken bu meb ne yapıyor Biz sesimizi nasıl duyurabiliriz SAĞOL MEB (!)
 • altay

  20 Nisan 2014, Pazar

  sosyal b kitapçık 3.soru.Be kardeşim kanunun çıkmasını,istiklal mahkemesinin kurulmasını belirtmeden bu soruyu sorsan daha doğru olmaz mı.O zaman A şıkkı doğru olur. Bu şekilde sorarsan cevap yasama-yürütme-yargı dır.
 • Mustafa

  20 Nisan 2014, Pazar

  A kitapçığı sosyal 2.soru(cevabı yargı olan) kesinlikle yanlış, yine matematik 16 soru kesinlikle hatalı.bu iki soruda iptal edilmelidir.
 • merve

  20 Nisan 2014, Pazar

  uzunluk sorusunu üstü kapalı bir biçimde sormuşlar reel sayı yazsalardı anlardık .
 • :(

  20 Nisan 2014, Pazar

  hayatım bitti saol meb
 • ali mat.

  20 Nisan 2014, Pazar

  matematik a-16 da hiçbir yanlışlık yok.üçgen çizime uygun.55 in karşısı 24--, 45'in karşısının 24 den büyük olduğu nerden çıktı.ayrıca sorular abartılan kadar zor değil gaza gelmeyelin arkadaşlar
 • matematik öğretmeni

  20 Nisan 2014, Pazar

  bu kadar kendinizi üzmeyin, yerleştirmede puana bakılmıyor sıralamaya bakılıyor
 • sbs mağduru

  20 Nisan 2014, Pazar

  sosyal bilgiler 2. soru (A kitapçığı) 'hıyanet-i vataniye kanunu kabul edildi diyor yani buda kanun yapmak (yasama)anlamına geliyor yani şıklarda kesinlikle 2 olmalı yasa kabul edildiği için yürülüğe girer(yürütme) 3 de olmalı çok saçma ve çok çelişkili bir soru ben bir türlü içinden çıkamadım..
 • isyaan.

  20 Nisan 2014, Pazar

  ayrıca sosyal bilgiler 2. soru (a kitapçığı) d şıkkı olması gerekiyor bence...
 • Bir anne

  20 Nisan 2014, Pazar

  Oğlumun sınav sonunda gösterdiği ben budeğilim ölmek istiyorum isyanları kulaklarımdan ve beynimden ölene kadar çıkmayacak bu haykırışıyapan oğlum özel birkolej de burslu öğrenim hayatı boyunca Ankara'da gittiği önemli dershanelerlerde burslu okuyan birçocuk o günden beri bunu utançmış gibi yaşıyor . Unutmayın bu çocuklar daha 14 yaşında evet hayata kırgın ve kızgın devam eden nesiller yetişiyor yeter artık.
 • hatice

  20 Nisan 2014, Pazar

  kendi yaşantımıda birçok şeyi feda ederek maddi manevidi çocuklarımıza yöneldik çoooook büyük hayel kırıklığına uğradık artık birileri ortaya çıksın ve biz velileride çocuklarımızıda rahatlatıcak açıklama yapsın,
 • kerem

  20 Nisan 2014, Pazar

  fenden 14.soru kesinlikle hatalıdır .C seçeneği anlam karmaşıklığı yaratmıştır.BİR de matemtik a kitapçığı 16. soru da hatalıdır.resmen sorular acele olarak hazırlanmış ve yetişmemiş izlenimi veriyor............
 • SBS

  20 Nisan 2014, Pazar

  53 yaşında bir anne olarak günde bir saat bile dinlenmeyip iki yıl boyunca okul-dershane ve ev arasında mekik dokuyan, sınıf birincisi ve okul ikincisi olan dershane de 678'lere kadar puanlar alan kızımın 9 yanlışla hayalleri suya düştü. Gözyaşları sele karıştı. Hatalı sorular var. Bu çocukların vebalini daha az üstlenmek istiyorsanız, Matematik 16.ve Fen 14.soru (A. kitapçığı) hata olduğundan iptal edin. Ayrıca okul puanlarını düşürün. Henüz 14 yaşındalar bunu unutmayın. Hayatın başında kırgın bir nesil olmasına izin vermeyin. Bunları önemle rica ediyorum.Bir annenin haklı isyanı...
 • Öğrenci.

  20 Nisan 2014, Pazar

  ESRA sana katılıyorum benim de fenden tek yanlışım o ögretmenlerim de öyle düşünüyor. bi gereğinin yapılması lazım Fende x ile y yoguşurken daha az ısı verir demiş hangisi daha az ısı veriyor x mi y mi belli değil ! tamamen degişir bu durumda sorunun seyri...
 • asdasd

  20 Nisan 2014, Pazar

  zekai bey 5.5ten 1 olur ama ne tam sayı nede virgüllü sayı ile 6 olmaz
 • filiz

  20 Nisan 2014, Pazar

  Sınvdan beri çoçuğum üzüntüsünden hiçbirşey yiyip içmiyor bu çoçuklara haksızlık yapıldı denemelerde 410 440 arası puan alan çoçuk sınavda ham puanı320 ne olacak bunun hesabını kim verecek okul puanlarını geri cekin yoksa bu çoçukları sakinleştiremiyeceğiz ben bir anneyim lütfen sesimizi duyun gerekenin yapılmasını rica ediyorum
 • bıdı bıdı

  20 Nisan 2014, Pazar

  arkadaşlar olayı çarpıtmayalım.zor bir sınav tabi eskilere göre ama yüzlerce tam puan alan kişi çıkabilirmi sınavlarda ama öyleydi tabi zor olacak bu normal kaldi ki önemli olan başarı sırası iyiyse çoçuk zaten yerini alacak iyi bir şekilde küfür edip kötülemenin anlamı yok eskiden en iyi yere 2 yanlışla girebiliyorsan bu sefer 5 6 yanlışla girersin basit ve net çoçukları da bu konuda rahatlatın kötühse herkesin kötü iyiyse de herkesin iyi
 • öğrenci velisi

  20 Nisan 2014, Pazar

  çocuklarımızın geleceğini iki saate sığdırmanızı kabul etmiştik fakat bu çocukları böyle üzüp hedeflerinden koparmanızı kabul etmiyoruz. ayaklanmak isteyen bütün velilerin yanındayım.
 • Sınava İsyan

  20 Nisan 2014, Pazar

  Bir sınavdam tam puan alan bir öğrendi dahi çıkmazı mı? Bu nasıl sınav ? Resmen çocukların gelecekleri yandı. Onu geçtim TÜRKİYE'nin geleceği yandı.BU SINAV TÜRKİYENİN GELECEĞİ OLAN EVLATLARA BİR HAKARETTİR!!
 • ESRA

  20 Nisan 2014, Pazar

  A kitapçığı fen ve teknolofi testi 14. soruda '(C şıkkı)x ile aynı mıktarda y yoğuşurken daha az ısı verir' demiş ama hangisi olduğunu belirtmemiş yoğuşurken x mi y mi daha az ısı vermiş belli değil bence bu soruda hatalı ayrıca doğru cevap da bu şık!!
 • gül

  20 Nisan 2014, Pazar

  tam buluğ çağındalar,bukadar özgüven kaybı yaşatmamaları gerekliydi...yazık ettiler oğlumda derece beklenilen öğrenciydi ,onunda 13 yanlışı var okadar hayal kırıklığı yaşadıki ,sakinleştirene kadar çok uğraştım.yıkıldı tüm hayalleri..hala kendine gelemedi ..aslında hep beraber sesimizi duyurmalıyız.çocuklarımız geleceğimiz bizim.ben devlete millete hayırlı bir insan olacaktım anne!!!bu bana yapılırmı diyorsa...nasıl millieğitim bu sesleri duymaz...nasıl???
 • Esra

  20 Nisan 2014, Pazar

  Dershane,okul artı zaman denemelerine giriyordum son denemelerimden en düşük 440 alan bir öğrenciyken bu sınavdan okul ortalamalarımla birlikte ancak 395 alabiliyorum hakkımın yenildiğini düşünüyorum önceki senelerin sınavlarını çözdüm toplam 4 yanlış çıkardım ama bu sınav resmen hayatımı elimden aldı sınava girdiğimden bu yana 3 kilo verdim sıkıntı ve üzüntüden doğru dürüst yemek yiyip uyuyamıyorum öğretmenlerim beni sınava ''Sen fen lisesine yakışıyorsun'' diyerek uğurladılar ama ben bu durumumla ancak anadolu lisesini tutturabiliyorum....
 • SBS İSYANI

  20 Nisan 2014, Pazar

  AYAKLANALIM VELİLER SESİMİZİ DUYURALIM GERÇEK SONUÇLAR BUNLAR DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN PSİKOLEJİSİ BOZULDU 485 BEKLERKEN 430 BEKLİYORUZ MATAMATİK DEHASI DENİLEN OĞLUM 4 YANLIŞ DİKKAT HATASI SESİMİZİ DUYURALIM VELİLER LÜTFEN
 • Deniz

  20 Nisan 2014, Pazar

  ßu Soruları hazırlayanın Anasının . O Soruları büker . Geleceğimizle Oynadınız . Şerefizler Sınav İptal Edilmeli . Edilmezse Sizi Başbakan'a şikayet ederim . Oda Yapmazsa hepiniz toptan anasını ......
 • SerkaN

  20 Nisan 2014, Pazar

  @Zekai T. matematik a grubu 1. soru hatalı değil bir kenarı 1cm olan üçgen ikizkenar üçgen olabilir diğer iki kenarı 5,5 cm olabilir a grubu matematik 16. soru ve inkılap 2. soru ( cevabı yargı olan) bence hatalı
 • üzgünmathilda

  20 Nisan 2014, Pazar

  kesinlikle.. dershanelerde puanim 400den asagi inmiyor. (anafen) bu sinavda 370 civari aldim. calismis ya da calismamis olsam bile sorular gercekten uctaydı.. gecen senenin sbssini cözdügümde bile mat 2 y cikiyordu,bu sinavda 10 yanlis.sadece matematik degil digerleride ayni sekilde ya cok kolaydı ya cok zordu. ki cogu cok zordu. ne yapalim biz? atalim bence kendimizi cünkü emeklerimiz bosa gitti 8 sene boyunca
 • ahmet

  20 Nisan 2014, Pazar

  hangi şehirde tanıdıklarımı arasam hep aynı cevap:"böyle sınav olmaz,bu sorular bizim seviyemizin üstündeydi"...buna rağmen MEB neden hala sessiz.denemelerde 410-440 arası alıyordum bu sınavda ham puanım 336 ... bu ne şimdi...soruları hazırlayanlar mutlu mu ki acaba.hayalimdeki okul uçtu gitti. O İNSAFSIZLAR YÜZÜNDEN AİLEMDEN UZAKLARA GİTMEK ZORUNDA KALACAĞIM...HAKKIMI HELAL ETMİYORUM...Beni ailemden ayırdılar...
 • madur

  20 Nisan 2014, Pazar

  Öğrenci benzerlik sorusunda “önce bu üçgen çizilebilir mi” deyıp kafası mı karıştı .Öküz altında buza aramayın. Kalıp soru öğretileceğine biraz etkinlik yapılsın , sonra çizimi sorgulansın. Belki o zaman kenar orta dikmeyi bulabilirlerdi ( A 15. Soru)
 • öğretmen

  20 Nisan 2014, Pazar

  dersanelerde özel derece sınıfındaki çocuklarda bile ful çıkaran yok.kimin seviyesine göre soruldu bu sorular.
 • talha

  20 Nisan 2014, Pazar

  cok haksızlık yapıldı herkesin 3 senedeki performansı bize bir seneye mal oldu. sorular cok zordu. dershanede 430 alırken burdan en fazla 380 alıyorum yazık değilmi emeklerimize .soruları MEB değilde neden tubitak hazırladı. iptal edilmeli bu sınav...
 • einmann

  20 Nisan 2014, Pazar

  A kitapçığı sosyal 2. soru parçada hıyaneti vataniye kanunu çıkaran meclisten bahsediyor: yasama yetkisinden... eee cevap ne sadece yargı... ya o zaman parçanın içerisine kanun yapma gücünü koyma bence bu soru da yanlış
 • serap

  20 Nisan 2014, Pazar

  bu kadar zor bir sınav neden bu yaştaki çocuklara uygulandı hemde 3 sene nin birikimi 1 sınava bağlı kaldı adaletli bulmuyorum....
 • Fatma A.

  20 Nisan 2014, Pazar

  1. soruda hata yoktur. Kenarlar için tam sayı şartı konulmamış. Dolayısıyla kenarlardan biri 1 olabilir. Diğer kenarlar örneğin 5,5 5,5 olabilir. saygılarımla...
 • bünyamin

  20 Nisan 2014, Pazar

  bu sene derslerin kat sayısı kaç olacak?
 • ali umus

  20 Nisan 2014, Pazar

  mantık hatası olduğu doğrudur. 45 derecelik açının gördüğü uzunluk yaklaşık olarak 25 tir . 55 derecelik açının gördüğü uzunluk ise 24 tür
 • misafir

  20 Nisan 2014, Pazar

  kenar bağıntısına göre açılar göz önünde bulundurulmadan 36+24>IACI>36-24 dir.
 • derya

  20 Nisan 2014, Pazar

  sadece sormak istiyorum tam buluğ çağındaki onca çocuğun bu denli zora sokulmasının hesabını kimden soralım !
 • Directioner

  20 Nisan 2014, Pazar

  bence de o soru kesinlikle yanlış !
 • Zekai T.

  20 Nisan 2014, Pazar

  Matematik A Kitapçığı 1.Soruda iki cevaplı olduğundan yanlıştır. 1 ve 6 her ikiside yanlış cevaptır.6 olamaz iki kenar için toplam 6 kalır buda iki kenar toplamı üçüncü kenardan uzun olma kuralını bozar.Eğer 1 olsda bu seferde elde 11 kalır bu 6/5,7/4,8/3 olmalıdırki bunlarda kural dışı olmuş olur.Saygılarımla.
 • -

  20 Nisan 2014, Pazar

  test kitaplarında da bir sürü soruda oluyor o uzunluk yanlışları

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz!

	Array
(
  [comment_token] => 535316f1841f7
  [anonym_comment_status] => 1
)


Diğer Siteler
	Array
(
  [comment_token] => 535316f1841f7
  [anonym_comment_status] => 1
)