eposta yazdır zoom+ zoom-

2013 SBS sonuçları tekrar açıklandı!

2013 SBS sonuçları tekrar açıklandı!

2013 SBS sonuçları için şikayetler oldu ve MEB inceleme başlattı. Gelen şikayetler üzerine saat 17.00 itibariyle SBS sonuçları tekrardan resmi internet sitesinde açıklandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-07-2013 18:19 - Güncelleme: 03-01-2016 22:18

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) Almanca ve Fransızca testlerini yanıtlayan 718 adayın puanlarının hesaplanmasında yanlışlık olduğunu belirterek, yanlışlık farkedilir edilmez bu öğrencilerin sınav kağıtlarının yeniden değerlendirilerek hesaplandığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bugün ilan edilen SBS sonuçlarıyla ilgili inceleme yapıldığı belirtilerek, inceleme neticesinde sınavda Almanca ve Fransızca testlerini yanıtlayan 718 adayın puanlarının hesaplanmasında farklı bir cevap anahtarıyla değerlendirmekten kaynaklanan yanlışlık olduğunun görüldüğü ifade edildi.

Sonuçlardaki yanlışlığın farkedilir edilmez sınav sonuçlarında hata olan öğrencilerin sınav kağıtlarının doğru cevap anahtarıyla birkaç saat içinde yeniden değerlendirilerek hesaplandığı vurgulanan açıklamada, yeniden hesaplanan sonuçların bugün itibarıyla yayınlandığı bilgisi yer aldı.

MEB SBS SONUÇLARI İÇİN İNCELEME BAŞLATTI TIKLAYIN

Açıklamada şunlara yer verildi:

"Bu vesileyle herhangi bir adayın mağduriyet yaşamaması için gerekli bütün tedbirler alınmıştır. Yeni sonuçlar neticesinde hiçbir öğrencimizin herhangi bir mağduriyeti söz konusu değildir. Yapılan bu yanlışlık nedeniyle bütün öğrenci veli ve ilgili herkesten Bakanlık olarak özür dileriz.

Konuyla ilgili olarak her ne gerekçeyle olursa olsun ihmali ya da kusuru bulunan bütün yetkililer hakkında gerekli inceleme ve araştırma başlatılmıştır."

SBS SONUÇLARININ ARDINDAN AKILDA KALANLAR


PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 2013 SBS sonuçları tekrar açıklandı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro