yandex izleme resmi
3
Anasayfa » Haberler » 2013 ek ders yönetmeliği için tıklayın...

2013 ek ders yönetmeliği için tıklayın...

2013 ek ders yönetmeliği için tıklayın...
2013 ek ders yönetmeliğinde yapılan değişiklikler neler? En son yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) Ek Ders Yönetmeliği'nde kararlar neler? 28 Ocak 2013 ek ders yönetmeliği...
editor@internethaber.com Esma Gül Haberleri
Eklenme Tarihi: 03-02-2013 12:45:00 | Güncelleme: 29-11-2015 05:56:15

”Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Okul sporları, halk oyunları ve izcilik faaliyetleri kapsamında görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, ulusal bayram ve genel tatiller ile cumartesi, pazar, yarıyıl ve yaz tatili de dahil olmak üzere fiilen görev yaptıkları her gün için 3 saat ek ders görevi yapmış sayılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen okul sporları, halk oyunları ve izcilik faaliyetleri kapsamında geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın ulusal bayram ve genel tatiller ile cumartesi, pazar, yarıyıl ve yaz tatili de dahil olmak üzere fiilen görev yaptıkları her gün için 3 saat ek ders görevi yapmış sayılacak.

Maliye Bakanlığı ve Sayıştay’ın görüşleri alınarak hazırlanan karara göre, müdür yetkiliöğretmen, bağımsız müdürlüğü bulunmayan ilkokullarda sınıf öğretmenliği görevi yanındayönetim hizmetlerini de yürüten öğretmen olarak yeniden tanımlandı.

Karara eklenen geçici maddeyle, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen okul sporları, halkoyunları ve izcilik faaliyetleri kapsamında geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın ulusal bayram ve genel tatiller ile cumartesi, pazar, yarıyıl ve yaz tatili de dahil olmak üzere fiilen görev yaptıkları her gün için 3 saat ek ders görevi yapmış sayılacak. Buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurum tarafından ödenecek.

EK DERS YÖNETMELİĞİ İÇİN TIKLAYIN

Bu uygulama kararın Resmi Gazetede yayımlanmasından itibaren 2 öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere uygulanacak ve bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele aynı günlerde asıl görevi için öngörülen ek ders ücreti ayrıca ödenmeyecek.

MEB Ek Ders Yönetmeliği

YORUM YAZIN 2013 ek ders yönetmeliği için tıklayın... Haberine yorum yapın
Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve Soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 3 YORUM
  • #
    a2013-09-20 22:08:45yüksek lisans ve doktora eğitimli kişilerin ek ders ödemeleri nasıl,göremedim
  • #
    AHMET252013-09-24 13:28:26yüksekokul (Önlisans) mezunuyum. devlet memuruyum. hafta sonu açık lisede kendi branşımda ders vermek istiyorum. ve o branşta benden iyisi olmadığını oku müdürü bile söylüyor. ve milli eğitim ilçe müdürü 'de en layık sensin dediği halde;.... fakat ilçe milli eğitim müdür yardımcısı olamaz diyor........
  • #
    ezel2013-09-26 15:09:11ek ders yönetmeliği diye yayınladığınız şey yönetmelik falan değil 2006 yılındaki bir bakanlar kurulu kararıdır.