yandex izleme resmi
0
Anasayfa » Haberler » 2013 bayan astsubay başvuruları başladı

2013 bayan astsubay başvuruları başladı

2013 bayan astsubay başvuruları başladı
Astsubay olmak isteyen bayanlar nasıl bir yol izlemeli, bayan astsubay başvuruları ne zaman başlayacak, astsubay başvuru formu ne zaman yayınlanacak, 2013 yılında astsubay olmak isteyen bayanlarda aranan şartlar nedir?
editor@internethaber.com Esma Gül Haberleri
Eklenme Tarihi: 11-01-2013 09:57:00 | Güncelleme: 28-11-2015 09:41:06

BAYAN ASTSUBAY BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

Astsubay olmak isteyen bayanlar nasıl bir yol izlemeli, bayan astsubay başvuruları ne zaman başlayacak,astsubay başvuru formu ne zaman yayınlanacak?

İsmet Yılmaz, astsubaylara görev tazminatı verileceğini, lojman tahsis edilmeyen astsubaylara 400 TL ödeneceğini belirtirken, kurum içi iletişimin artırılması amacıyla “Genelkurmay Astsubaylığı” ve “Kuvvet astsubaylığı” adı altında bir kurum ihdas ettiklerini ifade etti.

ASTSUBAYLARA GÖREV TAZMİNATI DA VERİLECEK

CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli’nin astsubayların özlük haklarına ilişkin soru önergesini yanıtlayan Yılmaz, emekli astsubayların maaşlarında da 100’er lira iyileştirme yapılmasının planlandığını belirtti.

Yılmaz, 2003 ve öncesi göreve başlamış olan astsubayların bir üst dereceye intibak işlemlerinin yapılması için hazırlanan tasarı taslağına ilişkin yasal düzenleme çalışmalarına devam edildiğini de kaydetti. Yılmaz ayrıca “Mevcut kadro görevleri ve bu görevlerin gerektirdiği eğitim ihtiyaçları doğrultusunda astsubaylara kuvvet nam ve hesabına lisans tamamlama imkanı verilmesi çalışmalarına devam edilmektedir” dedi.