eposta yazdır zoom+ zoom-

2. ÖMSS atamaları 2013 Ekim'de mi?

2. ÖMSS atamaları 2013 Ekim'de mi?

Kamu Personeli Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yayınlanan tebliğe göre engelli memur kamu kurumlarına en geç ekim ayının sonuna kadar bildirecek.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-05-2013 11:23 - Güncelleme: 07-01-2016 00:01

Kamu Personeli Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun uygulanmasında ortaya çıkan bazı tereddütlerin giderilmesine ve uygulama birliğinin sağlanmasına yönelik yayımlanan tebliğe göre, kamu kurum ve kuruluşları, engelli memur yerleştirilmesi taleplerini, Nitelik-Kod Kılavuzu'na göre ÖMSS veya Kura Sonucuna Göre Yerleştirme Yapılması Talep Edilen Kadrolara İlişkin Bilgi Formu'ndaki bilgi alanlarını eksiksiz bir şekilde doldurarak ilgili yılın ekim ayı sonuna kadar Devlet Personel Başkanlığına ve ÖSYM Başkanlığına yazıyla gönderecek.

15 GÜN İÇİNDE KURUMLARA İLETİLECEK

Yerleştirme işlemlerinin sonuçlanmasını müteakiben, ataması yapılanlar ile herhangi bir sebeple ataması yapılamayanlara ilişkin bilgiler, atamaya ilişkin işlemlerin sonuçlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde ilgili kurumlara iletilecek.

Terör eylemleri nedeniyle şehit ve malul olanların yakınlarıyla çalışabilecek durumdaki maluller, devlet memuru olmak istedikleri takdirde, ikamet ettikleri veya şehitlik ya da malullük olayının meydana geldiği yerin valilik veya kaymakamlığına başvuracak. Daha önce 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi memur olarak çalışan ancak 2 defadan fazla olmamak üzere kendi istekleriyle memuriyetten çekilen veya çekilmiş sayılanlardan yeniden memurluğa dönmek isteyenler, belirtilen bekleme sürelerini doldurmuş olmaları halinde, atanmak istedikleri kamu kurum ve kuruluşlarına başvuracak.

Bu kişilerin memur olarak istihdamları, durumlarına uygun boş kadro bulunması ve hizmetlerine ihtiyaç duyulması halinde, başvuracakları kamu kurum ve kuruluşlarının takdirinde olacak. Yeniden memurluğa dönmek isteyen emekliler ise atanmak istedikleri kamu kurum ve kuruluşlarına başvuracak.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 2. ÖMSS atamaları 2013 Ekim'de mi? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • muhterem 21 Ekim 2013 12:05 cok zordurumdayım ekım ayı sonunda olcakmı engellı memurlukalımı

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro